Naše koně

Steve

Plemeno: Anglický plnokrevník

Steve je koník, kterému to v dostizích příliš neběhalo. Proto byl vyřazen a našel nový domov u nás. Přivezli jsme si jej začátkem září 2023 a momentálně jej připravujeme na jízdárenskou práci a vyjížďky s pokročilejšími jezdci. Steve je opravdový mazel vděčný za každé pohlazení, proto věříme, že v pozdějším věku bude lehce využíván i v hiporehabilitaci.

Věk: 4 roky
Csillag (Chilli)

Csillag (Chilli)

Plemeno: Welsh pony
Chilli je u nás od června roku 2021 a je u nás ze všech koní nejdéle. Momentálně ji využíváme pro děti jak na kroužcích, tak v hiporehabilitaci. Pro svou hravou, lehce temperamentní povahu je také skvělou parťačkou pro práci ze země.
Věk: 11 let

Benji

Plemeno: Pony
Benji je poník, který si i přes svou lehce nedůvěřivou povahu získal srdíčka mnoha menších dětí na kroužku. Je skvělým parťákem především na práci ze země.
Věk: 6 let

Rosa Dark Diamond (Majla)

Plemeno: Quarter horse
Majlinka je hiporehabilitační kobylka, kterou se nám podařilo pro naše centrum získat především díky sbírce na Doniu a na předvánočních trzích u nás v Kosticích. Mimo hiporehabilitace maluje úsměvy na tvářích i dětem v kroužcích. Nejraději chodí čistit hlavu na vyjížďky do přírody.
Věk: 7 let

Roby

Plemeno: Gypsy cob
Tuto kobylku jsme si přivezli na jaře 2023. Dělá radost dětem na kroužcích, a pro svou klidnou povahu pomalu začíná pracovat v hiporehabilitaci.
Věk: 4 roky

Stela

Plemeno: Slezský norik
Stela je naše vysněná, mohutná kobylka, která k nám přišla vlastně úplnou náhodou, ale nejspíš právě v ten správný čas. Momentálně začíná pracovat s těžšími klienty v hiporehabilitaci.
Věk: 4 roky

Transparentní účet
Jak nám můžete pomoci

Už od začátku se snažíme naše centrum stále vylepšovat tak, aby bylo příjemným místem nejen pro nás a naše koně, ale především pro vás, děti a rodiče, a aby byl čas strávený u nás pro všechny co nejvíce komfortní. Zařizování centra k dokonalosti rozhodně není levnou záležitostí a my si moc vážíme veškeré podpory, kterou ve vás máme. I každý příspěvek za projížďku, tábor nebo pobyt u koníků přispěl k rozvoji centra a právě vy jste se tak na tom všem podíleli s námi. Za nedlouho tomu bude rok, co vznikla myšlenka tohle všechno vybudovat a my jsme toho stihli, troufáme si říct, za tak krátkou dobu opravdu hodně.

Naše cesta ale zdaleka není u konce. Další rok jistě přinese spoustu nových rozšíření a vylepšování, která už teď plánujeme. Proto jsme se rozhodli požádat o pomoc každého, kdo by se chtěl finančně podílet a podpořit nás. Založili jsme transparentní účet, kam můžete posílat své příspěvky v jakékoliv výši. Každá koruna z vašich příspěvků nám moc pomůže a bude použita na krmení koní, veterinární a fyzioterapeutickou péči o koně, na pomůcky pro děti, které nás navštěvují a také pro děti hendikepované, kterých k nám dochází stále více a pomůcky jim hodně pomáhají v zapojení se do běžných činností spojených s koňmi.

Děkujeme, že jste v tom s námi!

CENTRUM VOLNÉHO ČASU KOSTICE

CENTRUM VOLNÉHO ČASU KOSTICE

Náš tým

Lucie Zugarová

Předseda spolku
Instruktor jezdectví
Asistent v hiporehabilitaci

Justýna Hubalíková

Instruktor hiporehabilitace v pedagogické a sociální praxi
Asistent pedagoga
Zdravotník

Simona Rozehnalová

Asistent v hiporehabilitaci

Kontakty

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

obecný mail

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

dotazy a přihlášky na tábor
Otevírací doba - dle dohody

© Centrum volného času Kostice, z.s.
vytvořil pixelhouse.cz